• 26.9.2024
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NAZDAR! BESEDO! – ZLATO NA NOVOKNÍNSKU: ČTVRT STOLETÍ OD MS NA KOCÁBĚ – VERONIKA ŠTĚDRÁ – SOKOLOVNA – 11.10.2024 OD 18:00 HOD.

Nazdar! Besedo!

ZLATO NA NOVOKNÍNSKU: ČTVRT STOLETÍ OD MS NA KOCÁBĚ

Kdy a kde:

PÁTEK 11.10.2024 od 18 hod.

SOKOLOVNA NOVÝ KNÍN

Co:

Během besedy nahlédneme do historického světového i místního kontextu soutěží v rýžování zlata, zhodnotíme geologické znalosti o Novoknínsku, probereme poslední aktivity v českých revírech a osvěžíme se zprávami o nových nálezech zlata na našem území. Nabídneme pozvánku na akce Českého klubu zlatokopů a do míst světových zlatých horeček, kde se připravují vrcholné soutěže v rýžování zlata.

Kdo:

Mgr. Veronika Štědrá, Ph.D., Česká geologická služba, zakladatelka zlatohorní muzejní expozice v Novém Kníně

Těšíme se na Vás!

Zlato