• 16.9.2024
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VÝLET TURISTICKÉHO ODDÍLU – ROZHLEDNA PEPŘ – 22.9.2024 – SRAZ NA NÁDRAŽÍ V JÍLOVÉM U PRAHY V 9:30 HODIN

Čtvrtou sezonu turisticko-poznávacích výletů zahájíme 22.9. v okolí Jílového u Prahy. Tentokrát se vydáme nad povrch štoly Václav, kterou jsme navštívili na jaře.
Od železniční stanice v Jílovém u Prahy vystoupáme na rozhlednu Pepř a pak po naučné stezce Jílovské zlaté doly projdeme kolem dalších štol nad Sázavou, pod železničním viaduktem a zpět na vlak sejdeme do Luk pod Medníkem.

Další výlet bude následovat 5.10. a opět obohatíme výlet prohlídkou. Navštívíme kulturní památku huť Barbora v Jincích. Jde o nejvýznamnější a nejucelenější technickou památkou starší éry vysokopecní výroby surového železa v českých zemích, ale také v Evropě. Více informací na www.hutbarbora.cz. Na komentovanou prohlídku od 9:30 hodin se prosím hlaste na tel. 777 963 693. Po prohlídce bude následovat výlet na Plešivec po naučné stezce Z Jinec na Olymp Brd.

Chůzi zdar!

22.9.2024 – Rozhledna Pepř

Délka trasy 10,6 km.

Sraz na nádraží v Jílovém u Prahy v 9:30 hodin.

Doprava na místo srazu vlastní nebo vlakem z Davle (odjezd 9:13 hodin).

Na výlet není nutná registrace předem.

Výlet se koná za každého počasí.

Pro případné změny sledujte www.sokolnovyknin.cz nebo nástěnku Sokol Nový Knín na Náměstí Jiřího z Poděbrad (u modrého domu vedle školy).

Kontakt: Veronika Rohlíková tel. 777 963 693.

Těšíme se na Vás

rozhledna Pepř