• 26.10.2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem NAZDAR! BESEDO! – VODA ZTRACENÁ A VRÁCENÁ – ING. LUKÁŠ LINHART – SOKOLOVNA NOVÝ KNÍN – 17.11.2023 OD 18 HOD.

T. J. Sokol Nový Knín Vás zve na další přednášku z cyklu NaZdar! Besedo!

VODA ZTRACENÁ A VRÁCENÁ

ING. LUKÁŠ LINHART

17. 11. 2023 od 18:00 hod.

sokolovna Nový Knín

Umělecký filmový dokument Voda ztracená a voda vrácená představuje historický i současný přístup lidí k mokřadům. Filmové záběry zachycují krásné zachovalé, ale i poničené mokřady na Šumavě. Atmosféru filmu spoluutváří autoři hudby Lenka Dusilová a Petr Ostrouchov. Při besedě nahlédneme do fungování koloběhu vody v naší přírodě. Jak vypadá obnova pramenišť, rašelinišť a potoků, proč ji Správa Národního parku Šumava provádí a co to znamená pro krajinu, ve které žijeme.

Těšíme se na viděnou

Vstupné dobrovolné

Plakát Voda ztracená a vrácená (1)