HRA SOKOLSKÉ KAMÍNKY S ÚKLIDOVÝM POSLÁNÍM

• 25.9.2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem HRA SOKOLSKÉ KAMÍNKY S ÚKLIDOVÝM POSLÁNÍM

Hra SOKOLSKÉ KAMÍNKY S ÚKLIDOVÝM POSLÁNÍM

V minulém týdnu proběhlo podzimní kolo UKLIĎME ČESKO, UKLIĎME NOVÝ KNÍN. Vzhledem k nepříznivému počasí nebyla účast příliš vysoká, déšť ale odvážné účastníky neodradil, a i tak se nám spolu s hasiči podařilo z našeho okolí odklidit 12 pytlů odpadků. Všem zúčastněným vřelý dík😊

Akci jsme spojili s procházkou a roznesli jsme putovní kamínky s úklidovým posláním. Díky těmto kamínkům se i další dny může formou hry kdokoli podílet na úklidu přírody.

Kamínky jsou rozmístěny na různých místech našeho města a nesou na sobě tematické obrázky:

–        „železák“ – železo

–        „papíráček“ – papírový odpa

–        „iglík“ – igelit

–        „komposťák“ – využij kompostéry

–        „střepina barevná“ – sklo barevné

–        „plechoň“ – plechovky

–        „pivoň“ – počítá se vše od piva

–        „skleněnka bílá“ – sklo bílé

–        „plastík“ – plast

Pokud najdete kamínek s obrázkem odpadku a chcete se zúčastnit této hry, je Vaším cílem nasbírat co nejvíce odpadků daného druhu. Počet úlovků napište formou SMS na telefonní číslo 723 781 276 a do konce října můžeme všichni sledovat, kolik jednotlivé kamínky nasbíraly odpadků… s Vaší pomocí samozřejmě :) Nalezené odpadky prosím vytřiďte do příslušných kontejnerů.

Kamínek „po sběru“ opět umístěte v našem městě.

Děkujeme a přejeme příjemnou zábavu! 😊