Šibřinky

• 8.1.2023
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šibřinky

T. J. Sokol Nový Knín Vás zve na první Šibřinky v novodobém fungování naší jednoty.

Šibřinky jsou odvozeny z německého Schabernack — „šprým, žert, taškařice, čtveráctví“. Používání tohoto staročeského slova oživil v 19. století Miroslav Tyrš. Šibřinky jsou tradiční součástí společenského života českých obcí – první se konaly již v 19. století!

Přijďte na šibřinky ve vaší obci i Vy. Zatancujete si, užijete společenského života, poznáte místní sokolovnu a také se zapojíte do tradice, která sahá až do dob českého národního obrození. Šibřinky už sice nemají  tehdejší apel boje za českou věc, význam pro budování místní komunity jim ale zůstal!

Šibřinky také měly vždy jedno téma, jímž se řídilo nejen oblečení návštěvníků, ale i motivy pozvánek, výzdoby nebo speciálně vyráběných kulis.

Naším tématem jsou VODNÍ HRÁTKY. Fantazii se meze nekladou:)

SOBOTA 11.2.2023 od 20:00 HODIN SOKOLOVNA NOVÝ KNÍN

K tanci a poslechu bude hrát skupina POHODA TEAM

Čeká na Vás bohatá tombola!

Dětský karneval do 13:00 hodin.

Vstupné 150 Kč.

Předprodej Potraviny u Mašků – Náměstí Jiřího z Poděbrad Nový Knín – od 11.1.2023.

Nenechte si ujít kouzelnou přitažlivost tradice a dobré nálady:)

Těšíme se na Vás

Šibřinky (2)