ŠEVCI 2012 POTŘETÍ

Největší a zároveň nejvýznamnější vodácká akce roku, Velká voda Ševců, proběhla ve dnech 21. až 24. června,  a to tradičně na Vltavě v úseku Vyšší Brod – Český Krumlov. Ubytování též tradičně v kempu Branná; civilizace sice již v místě, ale háčkové to vítají. Letos dorazilo na tuto společensko-sportovní událost celkem 86 vodaček a vodáků ve věkovém rozpětí od 2 do 63 roků, takže lze bez přehánění hovořit o čtyřgenerační záležitosti. O události legrační nebyla nouze, vyskytly se ale i situace dramatické. Konšelé města Český Krumlov ruku v ruce s Povodím Vltavy připravili letos pro vodáky skvělou adrenalinovou specialitku. Probíhající rekonstrukcí jezu Jelení lávka si získali srdce většiny Ševců, nejvíce byl ale uchvácen Capy, který neodolal a všem předvedl ukázkově zvládnutý vodácký prvek: prvosjezd jezu vlastním tělem v závěsu za raftem. Ostatní sice chvilku ani nedýchali, ale to Capy asi taky ne.

Fotky z Velké vody si můžete prohlédnout na: